1

2
2
2
2
2

Katowice, ul. Górniczego Stanu


POŁOŻENIE, SĄSIEDZTWO

Budynek, w którym znajdują się sprzedawane mieszkania, znajduje się w dzielnicy Giszowiec, położnej w południowo-wschodniej części miasta Katowice pomiędzy lasami, odległej od centrum o około 6 km. W bezpośrednim sąsiedztwie budynku znajduje się skwer porośnięty drzewami szlachetnymi (przeważnie dęby) oraz zabudowa jednorodzinna, zarówno współczesna jak i zabytkowa, z urządzonymi ogrodami.


SKOMUNIKOWANIE

Giszowiec otaczają dwa szlaki komunikacyjne: droga krajowa nr 86 oraz autostrada A4 (z niedalekimi zjazdami na autostradę w kierunku Krakowa i Wrocławia). Dzielnica jest skomunikowana z centrum Katowic i sąsiednimi miastami poprzez autobusy KZK GOP oraz MZK Tychy. Dzięki temu stale funkcjonuje połączenie z dzielnicami Katowic Janowem, Nikiszowcem i Szopienicami, Ochojcem, Piotrowicami, Ligotą oraz Brynowem. Ponadto działają także prywatne busy. Odległości – czas dojazdu do:

  • Katowice centrum – 14 minut
  • Katowice dworzec PKP – 13 minut
  • Sosnowiec – 20 minut
  • Tychy – 24 minuty
  • Gliwice – 30 minut
  • Mysłowice – 17 minut
  • Pyrzowice (lotnisko) – 40 minut


USŁUGI I HANDEL

W dzielnicy działają liczne miejsca handlu i usług. Działają stacje benzynowe, serwisy, warsztaty, hurtownie, sklepy, targowisko, punkty usługowe, klinika weterynaryjna, istnieją oddziały banków i towarzystw ubezpieczeniowych i dealer Volvo i Kia.


ZIELEŃ I ZABYTKI

Dzielnica posiada znaczną ilość powierzchni zielonej, zarówno w postaci otaczających ją z zewnątrz terenów leśnych jak i zieleni urządzonej w postaci ogrodów i skwerów.
Co ważne, w dzielnicy znajduje się także szereg obiektów wpisanych do rejestru zabytków, stanowiących część dawnej zabudowy Giszowca, m.in. przedwojenne wille i osiedla. Ponadto funkcjonuje tamże ośrodek wypoczynkowy ze szlakami turystycznymi i ścieżkami rowerowymi, na terenie którego znajduje się także staw będący miejscem rekreacyjnym dla mieszkańców.


EDUKACJA

W dzielnicy Giszowiec funkcjonuje szkoła podstawowa z oddziałami integracyjnymi, gimnazjum, Wyższa Szkoła Zarządzania i Języków obcych a także Hala widowiskowo-sportowa oraz Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy.

Mieszkania przeznaczone na sprzedaż, znajdujące się w budynku położonym w Katowicach przy ul. Górniczego Stanu 46*

Mieszkanie nrpowierzchnia mieszkaniakondygnacjabalkoncena (4 tys. zł/m2)
144 m2parterjest176 000 zł
234 m2parternie ma136 000 zł
344 m2parterjest176 000 zł
444 m2I piętrojest176 000 zł
534 m2I piętronie ma136 000 zł
644 m2I piętrojest176 0000 zł
754 m2II piętronie ma216 000 zł
854 m2II piętronie ma216 000 zł
* W budynku znajduje się 6 garaży, które są także objęte sprzedażą, w cenie 20 tys. zł za garaż. Precyzyjna powierzchnia w/w mieszkań zostanie podana po wykonaniu obmiarów geodezyjnych.
** Przekreślone pozycje oznaczają sprzedane mieszkania