PROPOZYCJA SPRZEDAŻY BUDYNKU POŁOŻONEGO W KATOWICACH WRAZ Z MIESZKANIAMI I GARAŻAMI DO WYNAJMU


Budynek Budynek

1. Opis ogólny

Sprzedawany budynek zlokalizowany jest w Katowicach przy ulicy Górniczego Stanu 46, w dzielnicy Giszowiec, położnej w południowo-wschodniej części miasta, pomiędzy lasami, odległej od centrum o około 6 km. Z uwagi na bardzo dobre skomunikowanie, dojazd do śródmieścia odbywa się drogami przeważnie dwupasmowymi i zajmuje ok. 15 minut. Ponadto znakomita lokalizacja umożliwia, po przejechaniu ok. 5 minut, zjazd na autostradę w kierunku odpowiednio Wrocławia albo Krakowa. W budynku znajduje się 8 mieszkań oraz 6 garaży. W sąsiedztwie położone są dwa budynki o analogicznej konstrukcji (nr 44 i 48), wzniesione w ramach jednego projektu ok. 10 lat temu. Dalsze otoczenie stanowi zabudowa niska jednorodzinna oraz skwer porośnięty drzewami.

Z punktu widzenia dochodowości istotne jest, że przez cały okres ponad 10 lat popyt na wynajmowane lokale w każdym z budynków umożliwiał niemalże pełny najem. Obecnie, w okresie gdy zakup nowych mieszkań jest utrudniony z powodu restrykcyjnej polityki banków, najem stanowi dla wielu osób jedyną alternatywę. Jest to czynnik przesądzający o dobrych perspektywach rynku najmu mieszkań. O pozytywnej ocenie większości najemców omawianego budynku świadczy fakt wieloletniego najmu zajmowanych mieszkań. Biorąc pod uwagę średni czynsz za mieszkanie na poziomie 1100 zł/m-c i 100 zł/m-c za garaż, roczne wpływy z najmu lokali w budynku wynoszą 112.800 zł, w okresie 10 lat 1.128.000 zł, a po 13 latach 1.466.400 zł, co oznacza pełny zwrot ceny w tym okresie.


2. Skomunikowanie

Giszowiec otaczają droga krajowa nr 86 oraz autostrada A4 (z bliskimi zjazdami na autostradę w kierunku Krakowa i Wrocławia). Dzielnica jest skomunikowana z centrum Katowic i sąsiednimi miastami przez linie autobusowe KZK GOP i MZK Tychy. Dzięki temu stale funkcjonuje połączenie z Janowem, Nikiszowcem, Szopienicami, Ochojcem, Piotrowicami, Ligotą i Brynowem. Działają też prywatne busy. Odległości – czas dojazdu do:

  • Katowice centrum – 15 minut
  • Sosnowiec – 20 minut
  • Tychy – 24 minuty
  • Gliwice – 30 minut
  • Mysłowice – 17 minut
  • Pyrzowice (lotnisko) – 40 minut

3. Otoczenie i infrastruktura

W dzielnicy Giszowiec działają liczne punkty handlu i usług, w tym sklepy typu dyskont oraz małe sklepy osiedlowe. Znajdują się tu również stacje benzynowe, serwisy, warsztaty, hurtownie, sklepy, targowisko, punkty usługowe, klinika weterynaryjna, istnieją oddziały banków i towarzystw ubezpieczeniowych i salony samochodowe. Funkcjonuje tam także szkoła podstawowa z oddziałami integracyjnymi, gimnazjum, Wyższa Szkoła Zarządzania i Języków obcych oraz hala widowiskowo-sportowa oraz ośrodek rehabilitacyjno-edukacyjny. Dzielnica posiada znaczną ilość powierzchni zielonej, zarówno w postaci otaczających ją z zewnątrz terenów leśnych, jak i zieleni urządzonej w postaci ogrodów i skwerów. Na terenie dzielnicy znajduje się także szereg obiektów wpisanych do rejestru zabytków, stanowiących część dawnej zabudowy, m.in. przedwojenne wille i osiedla.


4. Dane dotyczące mieszkań i garaży

Łączna powierzchnia użytkowa znajdujących się w budynku 8 mieszkań wynosi ok. 352 m²; łączna powierzchnia użytkowa 6 garaży wynosi ok. 143 m². Budynek położony jest na działce o numerze 3773/55 o powierzchni 544 m². Do każdego z mieszkań, sytuacji ich wyodrębnienia i sprzedaży, przynależny będzie proporcjonalny udział w działce i częściach wspólnych budynku. Powierzchnie oraz położenie poszczególnych mieszkań ujęte są w tabeli jak niżej:

Mieszkanie nrpowierzchnia mieszkaniakondygnacjabalkon
144 m2parterjest
234 m2parternie ma
344 m2parterjest
444 m2I piętrojest
534 m2I piętronie ma
644 m2I piętrojest
754 m2II piętronie ma
854 m2II piętronie ma

5. Mapy ewidencyjna i satelitarne

Budynek Budynek Budynek

6. Fotografie nieruchomości*

Budynek Budynek Budynek Budynek Budynek Budynek Budynek Budynek Budynek Budynek Budynek Budynek Budynek Budynek

* zdjęcia mieszkań pochodzą z analogicznego budynku – nr 48, położonego w sąsiedztwie.

Budynek Budynek

7. Cena nieruchomości

1.450.000 zł netto (słownie: milion czterysta pięćdziesiąt tysięcy złotych netto). Cena obejmuje budynek wraz z działką.


8. Kontakt

Tomasz Gorzan
Specjalista ds. Prawnych
Tel. 660 761 314

Mateusz Smugowski
Wiceprezes Zarządu
Tel. 668 615 813

INVICTO Sp. z o.o.
ul. Kochłowicka 14
40-818 Katowice

Niniejsza propozycja jest przeznaczona dla celów informacji o sprzedaży i nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 i nast. Ustawy z dnia 23.04.1964 r. Kodeks cywilny.